רוצה לשפר ביצועים כמנהל וותיק או כמנכ"ל מנוסה? זה הזמן לעדכן מיומנויות

רוצה לשפר ביצועים כמנהל וותיק או כמנכ"ל מנוסה? זה הזמן לעדכן מיומנויות

מה נדרש בכדי להיות מסוגלים לשפר ביצועים ניהוליים בקרב מנהלים צעירים וותיקים כאחד? ארגונים עסקיים וחברות תמיד מבקשות להיות עם מבחר גדול של עובדים ומנהלים מיומנים ואיכותיים שמחוברים לארגון וליעדיו, מכירים את המטרות ועומדים ביעדים ובעיקר מבצעים את עבודתם בתורה מיטבית.

יש למנוע הגדלת פערים בין המנהלים

לא פעם אנו גם מכירים את אותם עובדים ומנהלים שפחות מיומנים, כאלה שלא פעם לא עומדים ביעדים, או עבודתם והביצועים שלהם נמוכים מהממוצע בחברה. אנו כיועצים ארגוניים המניעים תהליכי הדרכה העצמה וקורסים למנהלים ולעובדים מציעים כי ברגע שארגון מזה עובדים ומנהלים כאלה- יש לפעול במהירות בכדי להשלים את הפערים מול העובדים והמנהלים הטובים. היה ומפספסים את המועד, הפערים ילכו ויגדלו ויש הם ישפיעו לרעה על הביצועים של שאר הצוות בארגון.

הדרכות ותוכניות מנהלים סוגרות פערים

מדוע אנו לא נפגשים עם עשרות או מאות מנהלים ועובדים מצטיינים? מדוע יש מספר מועט של מנהלים ועובדים בעלי ביצועים יוצרים מהכלל? הסיכות לכך מתמקדות בהבנה כי מנהלים מצטיינים נדירים אבל מנגד חשוב כי תדעו שיש באפשרותם של מנהלים ועובדים טובים להפוך למצטיינים בעזרה הדרכה ופיתוח כישורים ומיומנויות במסגרת סדנאות מנהלים, קורסי מנהלים, מנטורינג ואימון עסקי ואישי. מנהלים מצטיינים מאופיינים בסט ערכים והרגלים מיוחדים.

מדוע מנהלים מצטיינים מצליחים יותר?

הם מצליחים להיות מצד אחד מאד ממוקדים בהצלחות והמטרה מקדשת את האמצעים ומנגד הם חייבים להיות עם תקשורת גבוהות במיוחד ועם אינטליגנציה רגשית מאד מפותחת. הם מודעים ליכולות שלהם ובו זמנית הם ענווים ואמפתיים. הם דורשים מכולם ביצועים ללא כל פשרות ובעיקר לא נותנים לעצמם הנחות. הם יודעים בצורה מיטבית לבצע איזון  נכון בין דרישות העבודה והתפקידים לבין המשפחה, הבית והקצאת זמן לתחביבים.

מוכוונים תמיד להשגת היעד הבא

הם מאד אוהבים לתמוך ולעזור לאנשי הצוות שלהם לצמוח להתפתח ובעיקר להשיג חלומות אישיים וחלומות עסקיים משותפים. בעיקר המצטיינים שבהם מודים ללא כל חשש שיש להן לא מעט חסרונות. הם מודים ומבינים כי עליהם לעבוד קשה וללמוד הכיצד ניתן לטפל בחסרונות וללמוד מיומנויות חדשות ומקדמות. הם אף פעם לא מפסיקים לרצות ולהתפתח. המצטיינים שהמנהלים לא נחים לרגע, לא נחים על זרי הדפנה ומתרפקים על ההישגים שהשיגו.. הם תמיד מוכוונים להשיג ולכבוש את היעד הבא.

רוצה לבחון באם אתה מתאפיין כמנהל מצטיין ואיכותי?

אנו מבקשים להציע לך מבחן בסיסי קצר ומאתגר. בדוק את עצמך ביחס לאמירות הבאות. אין משמעות באם אתה מנהל/ת בתחילת הדרך, או מנהל עם ידע וניסיון ברמת מנהלת מחלקה או אגף. היה ותיתן תשובה חיובית לכלל האמירות סביר להניח כי הן יצביעו עליך כעל מנהל איכותי ומקצועי מעל לממוצע. היה והתשובות מתפלגות בין חיובי לשלילי תדע שיש מקום לשיפור. אנו סומכים היכולת שלך לענות לעצמך תשובות אמיתיות המשקפות אותך בעבודה הניהולית השוטפת.

להלן רשימה חלקית לבדיקה עצמית

  • האם אתה מגלה פתיחות ומאפשר לסובבים אותך לא להסכים תמיד עם רעיונותיך?
  • האם כמנהל אתה מרגיש אחראי גם על האופק התעסוקתי של עובדיך מעבר לאופק האישי שלך?
  • האם את/נ מעורבים ומכירים את העובדים ומשפחתם ואת אהבתם לדברים שמחוץ לעבודה?
  • האם אתה דואג לקיים פגישות "מסדרון" או מפתיע עובדים ומנהלים לקיים פגישות מעבר לפגישות העבודה הקבועות?
  • האם אתה לוקח אחריות על כישלונות ומיודע לתת קרדיט לאחרים בהצלחות המשותפות?
  • האם יש לך מודעות לחשיבות ביקורת בונה ומשוב מעצים? האם עובדיך ומנהליך מתייעצים איתך בפתיחות וללא חשש?
  • האם אתה משקיע בהתפתחות אישית ובלימוד עצמי במסגרת קורסי מנהלים, סדנאות והרצאות השראה או באמצעות קריאת ספרות מקצועית?

המחברים:  עדן בן יצחק ומיקי כרמלי

כתוב/כתבי תגובה