כלים למנהלי שיווק – מה יכול לעזור?

כלים למנהלי שיווק – מה יכול לעזור?

תהליך שיווק של מוצרים כאלה ואחרים נעשה על ידי פרמטרים ומדדים שונים. ברגע שמחליטים לשווק מוצר מסוים, אפשר למדוד את ההצלחה שלו על פי פרמטרים מאוד מוגדרים. אפשר לראות האם השיווק הצליח או נכשל, בצורה כזו או אחרת. למשל, אפשר לראות האם הצליחו להגיע ליעד שקבעו מראש, אפשר לראות האם נעשה שימוש בכל התקציב שהוגדר ועוד. 

על מנת לייצר תוכנית שיווק נכונה, יש להשתמש בכלים הרלוונטיים לשם כך כמו פלטפורמה לניהול תקציבי שיווק. זה נכון כשמדובר על שיווק רגיל וזה בוודאי נכון כשמדובר על שיווק וקמפיינים ברשת. לשמחתנו, אחד היתרונות של שיווק ברשת, בין אם זה בגוגל או ברשתות חברתיות, הם אותם כלים המאפשרים לייצר תהליך שיווקי חכם ונכון, בין אם זה בהקשר של חקר מילים, בין אם זה בהקשר של מיקוד קהל ובין אם זה בהקשר של מדידת הצלחת הקמפיין. 

לפני שנסביר כיצד משתמשים בכלים בצורה נכונה, חשוב להבהיר שכל הזמן אנחנו יכולים לגלות כלים חדשים. רצוי מאוד להישאר כל הזמן מעודכנים בשביל שבסופו של דבר יהיה ניתן לייצר תהליך עבודה נכון, יעיל ומעודכן. 

איך עושים את זה בצורה חכמה?

ראשית, צריך להחליט איך רוצים לבנות את הקמפיין, איך רוצים למדוד אותו וכיצד בוחרים להשתמש בכלים כאלה ואחרים בשביל שהוא יצליח. זאת אומרת, שצריך לקבוע מראש את האמצעים השונים הרלוונטיים לצורך שיווק ולצורך יצירת קמפיין ולהשתמש בהם בצורה מתאימה, בין אם בעזרת ניהול קמפיינים בגוגל או דרכים נוספות. 

שנית, יש לבחון מה בדיוק כל כלי נותן ואיך אפשר שכל מי שמתעסק בקמפיין ישתמש בכלי זה. הרבה פעמים כלים פועלים על שרתי ענן ומאפשרים גישה רחבה לכל מי שלוקח חלק בקמפיין, אז צריך ללמד כל אחד כיצד להשתמש בכלים השונים בשביל שידע לעבוד איתם בסנכרון עם משתמשים אחרים.

כתוב/כתבי תגובה