מהי מתקפת סייבר ולמה כולם חוששים מפניה?

מהי מתקפת סייבר ולמה כולם חוששים מפניה?

הרבה מאד מדובר בשיחה הציבורי אודות הנושאים של אבטחת מידע ונתונים, על שרתים שמאחסנים בהם מידע רגיש ועל דרכים שונות שמשתנות חדשות לבקרים לוודא את חומות ההגנה על מידע ונתונים אלה. רשת האינטרנט אמנם מלאה בדברים טובים, ביתרונות, חדשנות ואפשרויות לביצוע פעולות בדרכים נוחות, קלות ונגישות, אך היא מכילה בתוכה גם את הצד האפל שלה, זה שבגללו יש חשש מפני גורמים עוינים או רעים שינסו לעשות שימוש בנתונים או מידע שנמצאים באזור הווירטואלי. מי שמכיר את אופן הפעולה של הרשת ואת אחורי הקלעים שלה בהחלט עלול לנצל לרעה את הידע הזה ולנסות להגיע למידע אישי ופרטי, כמו גם מסחרי ועסקי וכך לגרום להרבה מאד נזק להרבה מאד אנשים. לא בכדי חברות ותאגידים משקיעים הון עתק בהעסקת מומחי סייבר שישמרו על אותו מידע מוגן וחסוי.

מהי מתקפת סייבר?

בישראל יש לא מעט אנשי מקצוע מומחים שמכירים את עולמות ההיי טק, הסטארט אפ ואבטחת המידע ויכולים לספר על מתקפות סייבר שמבוצעות על ידי האקרים חסויים שלא תמיד אפשר אפילו לדעת מי הם או להתחקות אחר עקבותיהם. יזמים בתחום הסייבר סבורים שאין די בהשקעה חד פעמית שמטרתה להגן על מידע בשרתים מאובטחים ומה שצריך באמת זה ניטור יומיומי ורציף אחר אותן חומות ששומרות על המידע. מתקפת סייבר היא בעצם מתקפה של אותם האקרים שבדרכים כאלה ואחרות מצליחים לחדור אל מאגרי מידע רגישים או סודיים ולהדליף משם סוגים שונים של פרטים אישיים – שמות מלאים ותמונות, מספרי חשבונות בנק או כרטיסי אשראי ואפילו פרטים רפואיים רגישים שחייבים להישמר תחת חיסיון מקצועי. דליפה של מידע בקנה מידה גדול יכולה לחולל קטסטרופה של ממש ושום חברה, ארגון, תאגיד או אפילו מדינה לא יכולים להרשות לעצמם מצב שכזה.

מי מגן מפני מתקפות סייבר?

כאמור, בכל ארגון שמנהל מידע ונתונים אישיים יש את מי שאחראי על שמירה המידע הזה ועל כל המגננות הנדרשות. אותו מומחה יכיר לעומק את כל השיטות והאפשרויות שעומדות בפניו ובמקרים רבים ישלב כמה מנגנוני אבטחה. אפשר לומר שמחלקת אבטחת מידע וסייבר של ארגונים וחברות היא מחלקה שפועלת ללא הפסקה, עשרים וארבע שעות ביממה על מנת לנטר כל הזמן את השרתים ומיקומי הענן על מנת לוודא שאין פריצה, שאין ניסיונות לקבל גישה לאותו מידע שמאוחסן וכמובן שכל המאגרים פעילים ופועלים כמו שצריך. אם בעבר תחום זה כלל לא היה קיים הרי שכיום יש לו חשיבות גבוהה במיוחד ומועסקים בו אנשים מבריקים, מצטיינים בתחומם וכאלה שאחריות רבה מוטלת עליהם ועל התפקיד שלהם. הם יהיו בקשר עם חדר הבקרה או הצוות שלהם מסביב לשעון בכל שעות היממה.

כתוב/כתבי תגובה