אילו דברים נמנע מלעשות באינטרנט?

אילו דברים נמנע מלעשות באינטרנט?

להלן עשרת כללי הבטיחות באינטרנט שצריך לנקוט בהם בכדי לעזור לכם להימנע מלהסתבך באופן מקוון (וגם במצב לא מקוון).

1. שמור על מידע אישי מקצועי 

מעסיקים או לקוחות פוטנציאליים אינם צריכים לדעת את מצב היחסים האישיים שלך או את כתובת הבית שלך. הם אכן צריכים לדעת על המומחיות שלך ועל הרקע המקצועי שלך, וכיצד ליצור איתך קשר. אל תעביר מידע אישי טהור לזרים באופן אינדיבידואלי – אל תעביר אותו למיליוני אנשים ברשת.

2. שמור על הגדרות הפרטיות שלך

משווקים אוהבים לדעת הכל אודותיך, וכך גם האקרים. שני הקבוצות הללו יכולות ללמוד רבות מהגלישה שלך ומהשימוש במדיה החברתית. אבל אתה יכול לקחת פיקוד על המידע שלך. כפי שצוין על ידי Lifehacker, לדפדפני האינטרנט וגם למערכות הפעלה סלולריות יש הגדרות זמינות להגנה על פרטיותך באופן מקוון. VipMarketing מסבירים כי לאתרים מרכזיים כמו פייסבוק קיימות הגדרות לשיפור הפרטיות. לפעמים קשה למצוא את ההגדרות הללו (במכוון) מכיוון שחברות רוצות את המידע האישי שלך בערך השיווקי שלה. וודא שהפעלת את אמצעי ההגנה על הפרטיות, והקפד להפעיל אותם.

3. תרגול גלישה בטוחה

לא הייתם בוחרים לעבור בשכונה מסוכנת – אל תבקרו ב"שכונות מסוכנות ברשת". פושעי רשת משתמשים בתוכן "סוער ומרגש" כמו פיתיון. הם יודעים שאנשים מתפתים לפעמים לתכנים מפוקפקים ועשויים לאכזב את עצמם ואת הקרובים להם בעת חיפושם. לחיצה רשלנית אחת עלולה לחשוף נתונים אישיים או להדביק את המכשיר שלך בתוכנה זדונית. על ידי התנגדות לדחף, אתה אפילו לא נותן אפשרות להאקרים להשתלט על המחשבים שלך והמכשירים שלך.

4. וודא שהחיבור לאינטרנט מאובטח. השתמש בחיבור VPN מאובטח

כשאתה נכנס לרשת במקום ציבורי, למשל באמצעות חיבור Wi-Fi ציבורי, אין לך שליטה ישירה על האבטחה שלה. מומחי אבטחת רשת ברשת חוששים מ"נקודות קצה"- המקומות שבהם רשת פרטית מתחברת לעולם החיצון. נקודת הקצה הפגיעה שלך היא חיבור האינטרנט המקומי שלך. וודא שהמכשיר שלך מאובטח.

5.  שמור את תוכנית האנטי-וירוס מעודכנת

עדכן את האנטי וירוס שלך בהתאם להתעדכנות התוכנה.

התעניינתם? בואו לשמוע הרצאה על סכנות ברשת.

כתוב/כתבי תגובה