כל מה שרציתם לדעת על חיסון משושה לגורים

כל מה שרציתם לדעת על חיסון משושה לגורים

חיסון משושה הוא החיסון הפופולרי ביותר הניתן לכלבים וגורי כלבים. הוא מאפשר לבעל החיים לחיות בלי סיכון מנגיפים שתוקפים בעלי חיים והורגים מהם מאות בכל שנה.

חשוב להבין שההדבקות אצל בעלי החיים והנגיפים המצויים אצלם הם שונים לחלוטין מבני אדם. כלב שנדבק בנגיף עלול, תוך כמה שעות להיפגע באופן בלתי הפיך. אמנם לא כל הנגיפים כל כך קטלניים, אבל חלקם כן וזה הסיכון.

בפרט גורי כלבים שהמערכת החיסונית שלהם חלשה ביותר והם זקוקים לחיסון הזה יותר מכל.

על אלו נגיפים הוא מגן ומדוע כדאי לעשות אותו כמה שיותר מהר? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

חיסון משושה לגורים:

כמו תינוק, גור של כלב נולד עם מערכת חיסונית חלשה. אולם בשונה מתינוק שנולד חסר ישע לחלוטין ועטוף על ידי אימו כל השבועות הראשונים בטיפול מסיבי, גורי כלבים כמו כל החיות נולדים עם עצמאות מסוימת, אולם זה עלול לבלבל אתכם.

העצמאות הזו היא משהו שיש לכל החיות. במידה כזו או אחרת חיות שנולדות יודעות מיד להיזהר מסכנה ולהתחבא מפני אויב כשצריך, אולם הם כן תינוקות פגיעים וכך גם המערכת החיסונית שלהם.

הם עלולים להידבק ביתר קלות מווירוסים שמסתובבים אצל כלבים אחרים, הנגיף עצמו עלול להזיק להם הרבה יותר ולכן, כדאי לדאוג בהקדם לחיסון רגיל וחיסון משושה.

החיסון הזה מבטיח להם ראשית כל הגנה מעולה מפני הנגיפים המצויים ביותר כמו תולעים במעיים או נגיפים שפוגעים במערכת העיקול או הכבד, המערכת הגופנית תייצר נוגדנים לווירוסים הללו.

לאחר המשבר הנוכחי, נגיף הקורונה אנו מודעים יותר מתמיד למשמעות של נגיף ומה הוא יכול לעשות לכולם וגם לחיות המחמד שלכם.

 

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף – http://www.kupet.co.il/.

כתוב/כתבי תגובה