איך לשפר את התמונות שלך עם פוטושופ?

איך לשפר את התמונות שלך עם פוטושופ?

אם אתם חושבים שכל התמונות שאתם רואים בקטלוגים, באינטרנט, בפרסומות ובשלטי החוצות של הדוגמנים והדוגמניות הן תמונות אותנטיות אמיתיות כדאי שתחשבו שוב. מלבד שעות של עבודה ושכבות רבות של איפור הרי שהתמונות גם עוברות פוטושופ לפני הפרסום שלהן: הורדה של חצ'קון פה, נקודת חן שם, חידוד התמונה ואפילו חידוד הגוף. מלבד תמונות של דוגמנים ודוגמניות יש אינספור מקרים בהם נצטרך לעשות שימוש בפוטושופ לצורך חידוד ושיפור של תמונה מסוימת.

 

איך נשפר את החדות של התמונה?

אחת הפעולות הבולטות ביותר בשיפור תמונות עם פוטושופ היא שיפור חדות התמונה כמובן שלומדים את זה בקורס פוטושופ אונליין. הכלי הבסיסי ביותר שנוכל לעשות בו שימוש יהיה ה-Sharpen Tool. כלי זה תוכלו למצוא בסרגל הכלים השמאלי. בסרגל תמצאו כלי בצורת טיפה שנקרא Blur tool אם תלחצו עליו לחיצה ארוכה עם העכבר תוכלו לבחור את ה-sharpen tool. תוכלו לעשות בו שימוש על ידי לחיצות עדינות על התמונה באזור אותו אתם רוצים לחדד. שימוש יתר בכלי עשוי לפגוע באיכות התמונה ולקרוע/לשרוף את האזור אותו רציתם לחדד. במקרה כזה חזרו אחורה על ידי control+alt+z ונסו שוב.

 

איך נבצע חיתוך בתמונה?

כדי לחתוך חלק מתמונה לרוב נעשה שימוש בכלי הנקרא Rectangular marquee tool ונסמן את האזור שאנו רוצים לחתוך מהתמונה ונלחץ על delete במקלדת. כמובן שניתן להשתמש בזה גם כדי לחתוך אלמנט מסוים ולעשות לו הדבק בחלון חדש המתאים למידות שלה חלק שחתכתם. לכלי גם זה אפשרות לבצע סימון מעוגל לאזור החיתוך. יש כמה גם את ה Magic Tool שבעזרתו נוכל לסמן ולמחוק אלמנטים.

 

איך להעלים פצעון או אלמנט קטן בתוך התמונה?

זוכרים את כלי הsharpen tool? אז באותו המקום יש גם כלי הנקרא smudge tool לאחר שתשחקו אתו קצת תבינו בדיוק כיצד הוא עובד. אם לדוגמה יש תמונת פורטרט ותרצו להעלים בה פצעון תוכלו לסמן את אזור הפנים החלק הסמוך ולמרוח אותו מעט לאזור הפצעון מה שיעלים אותו.

 

רוצים ללמוד לשפר תמונות? קורס פוטושופ אונליין מבצע לזמן מוגבל.

כתוב/כתבי תגובה