גישור גירושין – האם זה עובד?

גישור גירושין – האם זה עובד?

גישור הוא תהליך בו מחפשים את הגשר – את הדרך להביא שני צדדים לעמק השווה. זה יכול להיות במקרים שונים, ומוכר מאוד במערכת הנישואין. כאשר בני זוג מגיעים להבנה כי פניהם אינם לחיים משותפים הלאה, כי אם לפרידה. הם יתמודדו מול תהליך של גירושין. תהליך זה יכול להיות ממושך וכואב מאוד, ולהפגיש את בני הזוג בחזית לא נעימה של אי הבנות וסכסוכים. כמובן שחשוב לעבור כל תקופה בחיים בצורה הטובה ביותר. וגם את תקופת הגירושין אפשר לצלוח בדרך קלה יותר. וזאת באמצעות גישור גירושין.

 

מהו גישור ובמה הוא מועיל?

גישור גירושין הוא תהליך שמבצעים אותו בעזרת מגשר מקצועי. המטרה היא להוביל את בני הזוג בצורה שמוסכמת על שני הצדדים. במקום להגיע לסלע המחלוקת ולאי הבנות, במקום לריב ולהתגושש על הזכויות, מתנהלים בצורה של שלום והסכמה. כאשר כל אחד מהצדדים מודע לכך שעליו לוותר ולבוא לקראת בן זוגו, על מנת להשלים את התהליך בצורה נעימה ומהירה יותר. כמו כן הגישור יכול לחסוך עלויות רבות בגין עורכי דין ותהליכים מייגעים.

 

התועלת לילדים המשותפים

חשוב כל כך להיות מודעים לנזק שתהליך הגירושין מסב לילדים. הללו נמצאים בחוד החנית ועלולים להינזק באופן בלתי הפיך. במידה וההורים מגיעים להסכמות ולא רבים על הילדים או על הרכוש בדם ובדמעות, התהליך ישפיע פחות על נפש הילדים. כך גם אפשר להגיע להסכמים ברורים בנוגע לגידול הילדים וכן בעניין החלוקה של הרכוש המשותף. המציאות מוכיחה כי גישור גירושין בהחלט יעיל מאוד, והוא מאפשר לבני הזוג להגיע לישורת האחרונה בדרך המהירה והקצרה ביותר, וזאת במינימום עוגמת נפש וכאבי לב. כן, גישור גירושין הוא תהליך שצריך לנסות אותו לפני שבוחרים בדרך הקשה יותר.

כתוב/כתבי תגובה