אחסון שרתים בענן, מזה?

אחסון שרת וירטואלי בענן הוא סוג של מחשוב ענן שבו הנתונים מאוחסנים וגישה אליהם דרך האינטרנט. ניתן לגשת אליו מכל מכשיר עם חיבור לאינטרנט. אחסון בענן משמש לעתים קרובות כאשר חברות צריכות לאחסן כמויות גדולות של נתונים שהם צריכים לגשת אליהם על בסיס קבוע.

ישנם יתרונות רבים לשימוש באחסון בענן, כגון:

– גמישות במונחים של תמחור, כך שתוכל לשלם עבור מה שאתה משתמש במקום לשלם עבור סכום קבוע בכל חודש

– הצפנת נתונים ואבטחה (כל עוד זה נעשה כהלכה)

אחסון שרתים בענן – במה מדובר בדיוק?

אחסון שרת בענן הוא סוג של אחסון ענן המשמש לאחסון נתונים בשרתים מרוחקים. ניתן לגשת לסוג זה של נתונים באינטרנט, בכל זמן ומכל מקום. אחסון שרת ענן הוא בדרך כלל זול יותר מאשר אירוח מסורתי מכיוון שהוא אינו דורש השקעה מראש בחומרה או בתוכנה.

מקרים שמצריכים שימוש בשרת בענן

מקרה השימוש הראשון של שרתי ענן היה לאחסון אתרים, אך כיום הם משמשים גם לאחסון אפליקציות ומשחקים ניידים. אחסון בענן הוא סוג של אחסון נתונים מקוון המאפשר למשתמשים לאחסן קבצים ונתונים אחרים בשרתים מרוחקים. סוג זה של אחסון שונה מהכונן הקשיח או כרטיס הזיכרון המסורתיים מכיוון שהוא אינו זקוק לשטח פיזי כלשהו. המשתמש רק צריך חיבור לאינטרנט כדי לגשת לקבצים המאוחסנים בשרת.

מחשוב ענן הוא שימוש במשאבי מחשוב, תוכנות ומידע המסופקים כשירות דרך רשת (בדרך כלל האינטרנט) ולא ממכשירים פיזיים או התקנות במיקום נתון. אחסון בענן הוא אופציה מצוינת לעסקים קטנים. זה מציע הרבה יתרונות וזה פתרון חסכוני. ניתן להשתמש באחסון בענן לאחסון קבצים ונתונים, כמו גם יישומים. ספקי שירותי האחסון של שרתי הענן ידועים בשירותים האיכותיים שלהם, המוצעים בדרך כלל דרך האינטרנט. הסוגים הנפוצים ביותר של שרתי ענן הם Amazon Web Services (AWS) ו-Microsoft Azure. בכל אופן,  אחסון שרתים בענן בהחלט פה כדי להישאר!

למידע נוסף על פתרונות ענן>>>

כתוב/כתבי תגובה