האם יש הבדל בין חתימה דיגיטלית לחתימה אלקטרונית?

חתימות אלקטרוניות משמשות לחתימה אלקטרונית על מסמכים. חתימות דיגיטליות דומות לחתימות נייר מסורתיות, אך הן תקפות רק אם לחתום על המסמך יש את החתימה הדיגיטלית ברשותו. אלו משמשות ארגונים שונים במשק הישראלי ובעולם בכלל להחתמת הלקוחות, השותפים, הספקים ועוד. בין אם אתם מקבלים חבילה בדואר וחותמים לשליח, בין אם אתם חותמים על חוזה או הסכם כלשהו ובין אם אתם חותמים על מסמכי הלוואה מהבנק.

חתימות אלקטרוניות:

– ניתן להשתמש בהם עבור כל סוג של מסמך וניתן ליצור אותם על ידי כל מי שיש לו גישה למחשב, טאבלט או סמארטפון. – הם לא צריכים חתימה פיזית כדי להיות תקפה. – חתימות אלקטרוניות מאובטחות יותר מאשר חתימות נייר מסורתיות מכיוון שלא ניתן לזייף אותן. ואי אפשר לטעות בהם. עסקים וסוכנויות מסוימים משתמשים בתוכנת חתימה אלקטרונית משלהם או בשירות חתימה אלקטרונית כדי ליצור, לאשר ולשלוח מסמכים באופן אלקטרוני. אנשים אחרים מעדיפים להשתמש בכתובת הדואר האלקטרוני האישית שלהם כחתימה האלקטרונית שלהם, כך שהם תמיד יכולים לשמור עותק בתיק למקרה שהוא יאבד או ייפגע.

מי עושה שימוש בחתימות דיגיטליות ואלקטרוניות?

כיום חברות רבות וארגונים בכל סדר גודל עושים שימוש הן בחתימות דיגיטליות והן בחתימות אלקטרוניות. זה מאפשר להן לחסוך זמני פגישות עם לקוחות, להטריח את הלקוחות להגיע פיזית אל המשרד/הסניף בו יושבים הפקידים המתנהלים מולם וכמובן הלקוח יכול לעבור בנחת על תכני המסמכים, לחתום ולאשר את החתימה ובכך להחזיר את המסמך חתום לצד השני.

לסיכום ההבדל במילים פשוטות:

חתימה דיגיטלית היא ייצוג דיגיטלי של חתימה בכתב ידו של אדם. ניתן להשתמש בו כדי לאמת מסמך אלקטרוני, כגון דואר אלקטרוני או חוזה.

חתימה אלקטרונית היא תהליך של חתימה אלקטרונית על מסמך באמצעות מכשיר דיגיטלי אחד או יותר, כגון מחשב או טלפון נייד.

פרטים נוספים באתר: https://www.account-it.co.il/

 

כתוב/כתבי תגובה