לא מוותרים על המהירות – עם ספק אינטרנט ITC לא צריך לדאוג

מהירות חיבור האינטרנט שלכם היא בוודאי דבר שחשוב לכם לכל מטרה – הן לשימוש פרטי במחשב והן לשימוש בו למטרות עסקיות. במה תלויה המהירות? וכיצד ספק האינטרנט ITC עשוי להיות בחירה טובה, דווקא מהיבט זה?

שרשרת של תקשורת

החיבור לרשת האינטרנט מתבצע למעשה כשרשרת של חיבורים, מנקודה אחת לשנייה. כך נוצרת שרשרת של תקשורת, בה מתחוללת תעבורת תקשורת דו כיוונית. כידוע, חוזק של שרשרת נקבע על פי החוליה החלשה ביותר שלה. גם כאן, בחיבור לרשת האינטרנט, ביצועי החיבור עשויים להיפגע בגלל "חוליה" חלשה במיוחד בשרשרת התקשורת. מכאן ברורה החשיבות, של תשתיות התקשורת האיכותיות ושל שירותי השימוש בהן. ממה בעצם מורכבת שרשרת זו? בבחירת ספק  itc היא דוגמה לספק, אשר מציע גם חיבור לתשתית אינטרנט וגם "ספק אינטרנט". מה ההבדל? ישנו פיצול של החיבור לרשת האינטרנט בישראל (בעולם הרחב זה לא מקובל) לשני שלבים ולכן גם לשני ספקים. לעתים, ספק אחד מציע את שני הדברים ביחד. השניים הם: חיבור שמבצע "ספק תשתית" מתשתיות האינטרנט הפיזיות אצלכם לספק האינטרנט וחיבור שמבצע ספק האינטרנט אל רשת האינטרנט עצמה.

לא רק התשתית

כך שאיטיות עשויה לנבוע מתקלות ברמת התשתיות, במקטע "ספק התשתית" או במקטע ה"חיבור לאינטרנט". אבל לא רק חולשות בשרשרת התקשורת מובילות לפגיעה במהירות החיבור. גם אופן פעולת ספק החיבור לאינטרנט עשוי לגרום לכך. בתור ספק  itcוחברות דומות, מנהלים את התקשורת ברמת התוכנה והרשת, באופן מורכב למדי. התקשורת הזו היא לא סתם כמו מים שעוברים דרך צינור פשוט. אלא מדובר על תקשורת נתונים, מורכבת למדי. המורכבות מסבכת את העניינים ואפילו גורמת לעתים לשיבושים, איטיות ותקלות.

הקמה, ניהול וניטור

מצד שני, כאשר תקשורת זו מנוהלת היטב, הביצועים עשויים להיות מיטביים. אם נעזרים בספק אשר מציע מעטפת שירותי תקשורת מקצה לקצה, שירותים מנוהלים לקישוריות אינטרנט ולרשת פרטית בין סניפי העסק, הקמת, שדרוג ותחזוקת תשתיות רשת פנימית בעסק וכדומה. למרות היותה ספק אינטרנט  Itcמציעה את כל זאת ויותר. תוכלו לקבל אצלה גם שירות עזר להקמת רשת אלחוטית בעסק, עם ליווי בכל השלבים – שלב תכנון התשתית, שלב ההתקנה ולבסוף תמיכה בשימוש המלא ברשת. כך תקבלו רשת אלחוטית מהירה, בטוחה וגם איכותית.

לא רק החיבור

חשוב להוסיף, כי מהירות חיבור האינטרנט שלכם בפועל עשויה להראות איטית, מכמה סיבות שאינן תלויות בספק.

בהקשר ביתי, נציין כי מחשבים אישיים רבים אינם מתוחזקים היטב וכתוצאה מכך, פעילותם היא באופן כללי איטית יחסית. לעתים, הסרבול נובע מכך שעל המחשב מותקנות תוכנות שאינכם מודעים לכך, שהן רצות ברקע ומאיטות אותו. גלישה באינטרנט מתבצעת דרך דפדפן ויש בדפדפנים תוספים שונים – גם הם עשויים להעמיס על המחשב שלא לצורך ולהפריע לתקשורת המהירה. במקרים לא נדירים, ישנה אפילו נוזקה שפועלת ברקע, ללא ידיעת בעלי המחשב. אגב, ITC מציעה בנושא האבטחה גם IPVPN  (Virtual Private Network).

חשיבות המהירות

בהקשר פרטי, איטיות של הגלישה היא בוודאי מטרד. לעתים, למשל עבור סטודנטים שצופים בשיעור בוידיאו, זה יותר מסתם מטרד. בהקשר עסקי במיוחד, הדבר עשוי להיות ממש קריטי ומצב שאין לקבל אותו לאורך זמן. עסקים יכולים וצריכים, לחפש ולמצוא ספק אינטרנט, אשר יוכל לספק להם בעקביות מהירויות גלישה מינימאליות מוגדרות. יש לכך השלכות על פרודוקטיביות והשלכות כספיות אפילו ובהחלט ניתן למצוא לכך פתרון.

לסיכום

אם תבחרו נכון בספק אינטרנט, היבט המהירות יהיה מטופל היטב.

כתוב/כתבי תגובה