שיפור מהירות אתרים –  למה זה חשוב?

שיפור מהירות אתרים – למה זה חשוב?

אחד היעדים שלנו בעת שאנחנו מקימים אתר אינטרנט, אתר מכירות, מידע, תדמית או כל סוג אחר של אתר, היא לספק לגולשים שלנו חווית גלישה ייחודית. המטרה של חוויה גלישה וחווית שימוש, היא להוביל לידי כך שהגולשים באתר יחזרו אליו שוב בעתיד, כמה שיותר.

ישנן דרכים שונות כיצד לספק חווית שימוש לגולשים שלנו. אנחנו יכולים לעשות זאת באמצעות מידע אינפורמטיבי באתר, באמצעות עיצוב נכון ונוח באתר, שימוש נכון בצבעים, כפתורים ועוד. אחד הדברים החיוניים ביותר לצורך שיפור חווית הגלישה באתר, היא שיפור מהירות אתרים. אם אנחנו רוצים שהגולשים שלנו ייהנו מגלישה באתר, עלינו לדאוג שהוא יהיה מהיר.

חשיבות המהירות באתר אינטרנט היא גבוהה משתי סיבות. ראשית, אתר איטי יקשה מאוד על הגולשים להשתמש בו, סביר להניח שזה יוביל אותם לעזוב אותו ולא לחזור אליו. זה יקשה מאוד על הצגת פרטים באתר וסביר להניח שהגולשים לא יוכלו ליהנות ממנו במלואו. שנית, כל הנושא של קידום אתרים מושפע, בין היתר, גם מהנושא של מהירות האתר. אם אנחנו רוצים לקדם אותו בגוגל, הוא חייב להיות מהיר.

איך משפרים מהירות של אתר אינטרנט

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את השרת עליו יושב האתר. חשוב שהוא יהיה שרת מהיר ואיכותי. אנחנו יכולים לבחון זאת על פי פרמטרים סובייקטיביים המשפיעים על שיפור מהירות אתרים וכן על פי המידע שמספקת לנו החברה שאחראית על השרת ומשווקת לנו אותו.

שנית, אנחנו צריכים לדעת איזה תוכן להכניס לאתר וכיצד. ישנם היום כלים רבים שיכולים לעזור לנו, למשל, בצמצום תמונות וסרטונים, כך שהם לא יכבידו על האתר. בצורה כזו אנחנו מאפשרים לו לעלות מהר יותר ואז קל יותר לעבוד איתו, גם לנו בתור מי שאמורים להזין אליו תוכן.

כתוב/כתבי תגובה