מה נחשב הוצאת דיבה בפייסבוק?

מה נחשב הוצאת דיבה בפייסבוק?

אנשים רבים מופתעים לגלות כשמישהו כותב עליהם שקרים מוחלטים או את דעתם השלילית עליהם. נכון שאי אפשר לעקוב אחר כל התבטאות וכל בעל חשבון, אבל יש מקרים רבים שבהם אנשים אינם מוכנים לוותר ולמחול על כבודם כאשר תגובות או פוסטים מוציאים את דיבתם רעה במפורש. זה יכול להיות שקר מוחלט או צירוף עובדות שגורם למכלול להציג תמונה שאינה נכונה וזה כבר נחשב להוצאת דיבה.

חשוב לדעת איך נכון להגיב

  • הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא לא להגיב ולהסלים את המצב. גם לא לאיים במקרה שאינכם מתכוונים לפעול בנידון. זה עלול להשליך על התדמית שלכם יותר מהדיבה לכאורה.
  • אם מישהו כותב עליכם עובדות לא נעימות אבל נכונות, זוהי אינה דיבה אם הוא יכול להוכיח זאת ולכן מומלץ לשקול היטב כל פנייה. יכול להיות שבמשפט הכותב יוכל להוכיח כי אמת דיבר ולכן שכרכם ייצא בהפסדכם. קורה גם שתובעים דיבה ומפסידים לשלם גם שכר טרחה והוצאות משפט אם יוכח שהתביעה הייתה קנטרנית.
  • כמו כן, תביעת דיבה אולי מוצדקת כאשר אתם נעלבים אבל היום נהוג גם לכבד את חופש הביטוי כאשר מעליבים ומקללים ולא בטוח שהתביעה תזכה לתמיכת בית המשפט. קוראים לזה תביעת השתקה ורק עורך דין שעוסק בכך יוכל לייעץ לכם בכך.

מה לעשות במקרה כזה?

אם הפוסט שנכתב נגדכם עלול להישען על מידע שגוי פנו לכותב הפוסט ועדכנו אותו בעובדות ובקשו להסיר את הפוסט. אם ברור לכם שהפוסט פורסם בזדון חשוב לתעד כל התבטאות נגדכם, לצלם מסך ולשמור קישורים. אם פנייה שלכם לכותב הפוסט להסיר את הכתוב ולמחוק כל זכר לאזכור שלו אינה נענית, פנו לעורך דין שעוסק בדיני דיבה ולשון הרע כדי לטפל בזה בהקדם. למידע נוסף פנו לעורך דין שלומי וינברג

כתוב/כתבי תגובה