קידום אתרים בגוגל: אורגני או ממומן?

קידום אתרים בגוגל: אורגני או ממומן?

תהליך קידום אתרים באמצעות גוגל הוא כלי עוצמתי ביותר אשר מאשר לכם כבעלי האתר להגיע לתוצאות הראשונות של מנוע החיפוש. אולם, רבים מתלבטים בשאלה האם יש צורך לבצע קידום אורגני או ממומן. במאמר זה ננסה לענות על השאלה, באמצעות השוואה.

קידום אתרים בגוגל: מה זה אומר?

המונח המקצועי לקידום אתרים הוא SEO, כלומר – ביצוע שינויים באתר כך שיהיה מותאם למנוע החיפוש. ככל שמנוע החיפוש של גוגל ימקם את האתר שלכם במקום גבוה יותר, כך האתר ייחשף ליותר לקוחות פוטנציאלים. תוצאות החיפוש מתחלקים לשני חלקים שונים: בחלק העליון ובצידו השמאלי של המסך יוצגו אתרים אשר ביצעו קידום אתרים ממומן, כאשר מדובר במודעה אשר מסומנת עם כוכב. מתחת למודעות הללו ניתן למצוא את תוצאות החיפוש האורגניות (טבעיות) אולם בכל דף חיפוש מופיעים בעמוד הראשון רק עשרה אתרים, ולכן מדובר במשימה לא פשוטה אשר עומדת בפני בעלי האתר – האם לבצע קידום אתרים ממומן אורגני. תוכלו לקרוא מידע מפורט אודות הנושא במאמר של חברת ריגו, ולקבל הצצה ליתרונות וחסרונות של קידום אורגני או ממומן.

קיראו גם: האם קידום אתרים מת? כתבה מאת דניאל זריהן באתר YNET

מהו קידום אתרים אורגני ומדוע הוא מהווה יתרון בעבור בעלי אתרים?

קידום אתרים אורגני (טבעי) הוא נתיב מצוין בעבור כל מי שיש לו אתר אינטרנט, וזאת בשל העובדה כי ניתן לקדם את האתר לתוצאות הראשונות של גוגל ולקבל טראפיק איכותי עם אחוזי המרה גבוהים מגולש לרוכש. על מנת לבצע קידום אתרים אורגני יש לבצע מגוון רחב של פעולות: כתיבת תוכן, חקר מילות מפתח, אופטימיזציה לאתר ועוד, ומדובר בתהליך ארוך אשר דורש לא מעט סבלנות. בשונה מקידום ממומן, אין תשלום לגוגל בעבור ההגעה לתוצאות הראשונות, ולמעשה ההגעה תלויה רק בכם.

קידום אתרים ממומן

קידום ממומן הוא למעשה תשלום ישירות לגוגל, בכדי להתברג בתוצאות הראשונות של מנוע חיפוש. מדובר בקידום אשר מתבצע תוך זמן קצר, והוא מתאים בעיקר לניהול קמפיינים. ולמעשה להגיע למקומות הראשונים. אולם, מדובר במודל אשר נקרא PPC: התשלום לגוגל מתבצע בהתאם למספר ההקלקות על המודעה, ובמידה ומדובר בביטויים אשר התחרות עזה, התשלום לקליק יכול להגיע לאלפי שקלים. מדובר בנתיב אפקטיבי בעבור בעלי אתרים אשר מעוניינים לבצע קידום של קמפיין ממוקד וקצר מוקד, בעיקר בתקופת השיא או לרגל השקה, אולם יש לקחת בחשבון כי ככל שהמודל ימשיך כך תצטרכו להוציא לא מעט כסף.

כתוב/כתבי תגובה