מה זה BTC?

ביטקוין הוא מטבע וירטואלי המשמש לקנייה ומכירה של סחורות ושירותים. יש לו את שווי השוק הגבוה ביותר, וזו הסיבה שהוא הפך לאחד ממטבעות הקריפטו הפופולריים בעולם. BTC הוא אחד מסוגי הביטקוין למעשה.

הביטקוין הומצא על ידי אדם לא ידוע או קבוצת אנשים תחת השם סאטושי נקמוטו בשנת 2009. האופי המבוזר של הביטקוין מקשה מאוד על מעקב אחר הבעלות שלו, מה שהופך אותו לטכנולוגיה מאובטחת ביותר לעסקאות שניתן לבצע באינטרנט. ערכו של הביטקוין משתנה מאוד, אבל המחיר שלו לא משתנה הרבה לאורך זמן כתוצאה מתכונת האבטחה הזו. . ביטקוין נסחר כעת ב-$637.14 ב-Bitstamp, בזמן כתיבת שורות אלה. הוא נסחר ב-561 דולר במאי 2017 והוא נסחר בכ-2,936 דולר נכון לפברואר 2018. אם ביטקוין נסחר באותו טווח במהלך 2018 (דו ספרתי), זה יהיה אינדיקטור חזק שהוא בדרך לְמַעלָה. בלוקצ'יין – בעצם, זוהי רשימה של כל העסקאות שבוצעו אי פעם. ניתן לשתף רשימה זו בין כל משתמשי הביטקוין, אך לכל משתמש יש עותק משלו של הבלוקצ'יין. 

מה עושה הבלוקצ’יין?

אז מה זה BTC? הבלוקצ'יין מתעד את כל הפעילויות ברשת של ביטקוין ומאפשר איסוף מידע על כל עסקה בודדת שבוצעה אי פעם בביטקוין, אותו ניתן לאמת על ידי כֹּל אֶחָד. כדי שה-blockchain יהיה שימושי, כורי ביטקוין צריכים להוציא הרבה כסף בעיבוד כל העסקאות הללו. זו הסיבה שזה כל כך חשוב לאבטחת הביטקוין שכל עסקה בודדת חייבת להיות מאומתת על ידי כורה אחד לפחות. ישנן מספר בעיות אחרות שעלולות להציב אתגרים עבור ביטקוין, כמו נושא הטיפול בעסקאות ממדינות שבהן בנקאות לא זמין. כרגע, חשוב להבין שהמטרה העיקרית של כריית ביטקוין היא להפקת ביטקוין ולאבטחת עסקאות. כאשר תהליך זה נעשה על דורות קודמים של ארכיטקטורות בלוקצ'יין, הייתה דרך נוספת שבה משתמשים רגילים יכלו להשיג מטבעות על ידי כרייתם: הם השתמשו בטכנולוגיה שנקראת הוכחת עבודה (הכוונה לגרסה חדשה לגמרי הוצג לרשת). עם הוכחת עבודה כל העסקאות היו צריכות להיות נכונות, ומשמעות הדבר הייתה משימות חישוביות קשות מאוד. סוג זה של כרייה לא היה יעיל כל כך, וגרם לבזבוז רב מאחר שלא הייתה דרך לדעת כמה חשמל יצרוך מחשב כרייה ממוצע. 

לטיפים של המומחים ביטס אוף גולד >>

כתוב/כתבי תגובה