איזה סוגי עבירות נכללות בקטגוריה של עבירות מחשב?

עבירות מחשב אינן תופעה חדשה. הם איתנו די הרבה זמן. עם זאת, מספר התקריות גדל בשנים האחרונות וגם מספר הנפגעים מהם גדל. בעבר, פשעי מחשב בוצעו על ידי יחידים, אך כעת הם מבוצעים גם על ידי ארגונים. הסוגים הנפוצים ביותר של פשעי מחשב כוללים: גניבת סייבר, פריצה וגניבת נתונים.

עבירות מחשב – תופעה שרק הולכת וגוברת

פשעי מחשב הם בעיה הולכת וגוברת בכל העולם. אנשים שמבצעים את הפשעים האלה בדרך כלל לא יודעים איך לכתוב משפט נכון או אפילו איך להקליד. לפעמים הם פשוט מעתיקים ומדביקים טקסט ממקום אחר. יש הרבה סכנות בעולם ואנחנו צריכים לעבוד כדי לוודא שנוכל לשמור על בטיחות המשפחות שלנו.

בעולם הדיגיטלי, פשעים כמו פריצה וגניבת זהות הופכים נפוצים יותר. זה מחייב את רשויות אכיפת החוק לפתח תוכנה לזיהוי פשעי מחשב כדי שיוכלו לזהות פשעים אלו.

חשוב מאוד שרשויות אכיפת החוק יהיו מסוגלות לזהות פשעים אלה מכיוון שהם מהווים גורם מרכזי לאובדן נתונים וכסף. אם יתגלה פשע, אזי תהיה השפעה מיידית על יכולתו של הפושע לבצע פשעים נוספים. התוכנה גם צריכה להיות מסוגלת לזהות את התוכן שנגנב וכן את הזמן שבו נלקח ומאיפה נלקח.

גם סחיטה מינית ברשת היא כמובן עבירת מחשב נפוצה.

עבירות משלל סוגים שמבוצעות באמצעות המחשב

פשע מחשב הוא פשע המבוצע באמצעות מחשב. המילה "מחשב" משמשת מכיוון שיש לה משמעות ספציפית בהקשר של מחשבים, ולא בהכרח כל סוג אחר של מכונה.

פשע מחשב עשוי להתבצע על ידי פריצה למחשב של מישהו, או על ידי פריצה למערכות של ארגון כדי לגנוב מידע או כסף. פשע מחשב עשוי להתבצע גם על ידי גישה לתוכן של מחשב של אדם אחר ללא רשותו, כגון באמצעות שימוש בתוכנה זדונית שנועדה לגנוב נתונים מהקבצים ו/או מערכת ההפעלה של אותו אדם. המונח "מחשב" משמש לעתים קרובות כדי להתייחס לכל מכשיר שניתן לחבר לרשת, כל עוד יש לו חיבור לאינטרנט.

 

כתוב/כתבי תגובה