מדוע הביקוש לעו"ד לעבירות סייבר עולה?

מדוע הביקוש לעו"ד לעבירות סייבר עולה?

עבירת סייבר הינה עבירה שקשורה כמובן לתחום המחשוב והרשת המקוונת. העובדה שהעולם צועד קדימה, ופתרונות דיגיטליים מתקדמים צצים ומתפתחים בצעדי ענק מביאה מציאות חדשה של פשע ועבירות על החוק. הרשת מכילה המון מידע רגיש ופרטים חסויים בעלי משמעות רבה. מנגד יש גורמים שליליים אשר יש להם יכולות האקינג מתקדמות, והם לא בוחלים בדרך לפגוע ולהזיק.

אל מי פונים במקרה כזה?

אנשים רבים מגלים כי הם ניזוקו כתוצאה מעבירת סייבר. המידע שלהם נפרץ, החומר העסקי שלהם פרץ אל רשות הרבים וגורם מתחרה עושה בהם שימוש פוגע… אכן מציאות חיים מתקדמת אך פורצת גדר. מציאות בה ניתן לבצע פעולות שונות אשר מביאות עמן נזקים חמורים. במקרים כאלו יהיה נכון לפנות אל עורך דין סייבר אשר ידע כיצד לתבוע את הנאשם ואיך להתנהל על מנת למצות את הדין.

התחום החדש והפרוץ

כדאי מאוד להבין כי הרשת המקוונת, זו אשר רבים מהללים אותה ומודים על החדשנות ועל הקדמה אשר היא טומנת בחובה, היא זו שמביאה עמה נזקים מהותיים וחמורים עד מאוד. היא פותחת בפני האנושות עולם חדש של פשיעה, גניבה, התחזות, סחיטה ועוד. כל אלו הינן עבירות חמורות אשר עשויות להיות עילה לכתב אישום פלילי. יש אנשים שפועלים כך בזדון והם מבצעים עבירות שכאלו בלי להניד עפעף. אך לעומת אלו יש אנשים אשר לא התכוונו להזיק או לפגוע. הם מגלים יכולות ומציאות חדשה מול הרשת המקוונת, וללא מחשבה והבנה בעניין חומרת המעשה, הם מזיקים לאנשים אחרים. בכל מקרה שהוא חובה לעצור את הפגיעה בהקדם האפשרי ולא לאפשר לגורם המזיק לבצע את זממו.

נאשם, מאשים ועו"ד סייבר

בכל מקרה בו יש נאשם ומאשים ועמידה למשפט בעניינים סייבר חשוב מאוד כי יהיה בתמונה גם עו"ד סייבר מקצועי כמו מנשה רון הומומחה בתחום. במיוחד בתיקים העוסקים בחנויות וירטואליות וזאת כדי לייצג את הצדדים בנאמנות, מתוך הבנה בעניין והתחשבות בהשלכות הכספיות. הייצוג המקצועי יאפשר לכל אחד מהצדדים להתנהל בצורה מקצועית וראויה, על מנת למנוע נזקים ועונשים חמורים. אכן, תחום המחשוב והגנת המידע הינו רגיש ויש לדעת מה אסור ומה מותר.

כתוב/כתבי תגובה