חנות ספרים דיגיטליים: יתרונות וחסרונות

קריאת ספרים היא פעולה שנעשתה מאז ומעולם. הורים רבים מבינים בחשיבות של פעולה זאת ועל כן דוחפים את ילדיהם לעשות אותה. יתרה מזאת יש הבנה כי לקריאת ספר אין הגבלת גיל וכולם כולל כולם נהנים מפעולה זאת, מחכימים ממנה ואף מעשירים את עולם הדמיון והידע הכללי שלהם. בעבר, אם הורה היה רוצה להביא ספר לו או לילדו כנראה שהיה לוקח אותו לספרייה העירונית שנמצאת במורד הרחוב או קונה לו אותו בחנויות ספרים כאלו ואחרות שנמצאות בשווקים. כיום אל מול העידן המודרני והצורך של בני אדם לקדמה, גם חנויות ספרים דיגיטליות רבות מצאו את עצמם במגמה לתווך בין הצורך להמשיך לקרוא לבין שימוש אינטנסיבי בפלאפון הנייד והזמינות המיידית. לכן, כיום ניתן למצוא מגוון רכב של ספרים דיגיטאליים לשימוש באפליקציות ולקריאה דרך הנייד.

חסרונות שיטה זאת

שיטה זאת אומנם מאפשרת שימוש בנייד אך כיום שימוש בנייד נעשה באופן אינטנסיבי אצל ילדים קטנים וגורם להתמכרות ואף פגיעה בעיניים מצפייה ארוכה במסך. כך, שלאפשר קריאת ספרים בנייד יגרום לזמן שימוש ארוך יותר והמשך התעסקות בפלאפון הנייד. בנוסף הרצון להוציא את הילד קצת מהבית ולהכיר לו מקומות חדשים כמו ספריה עירונית נלקח מכיוון שהכל זמין ונגיש ואין בכך שום צורך. הרצון העיקרי הוא למעט זמן מסך ובמקום זה לאפשר קריאה בספר דרך הנייד פחות תורמת.

יתרונות שיטה זאת

המסקנה הרווחת היא שזמן השימוש בנייד לא באמת מושפע מקריאת הספרים, אלא, התרומה פה חשובה בכך שבמקום שילד יצפה בתכנים חסרי משמעות יוכל כעת לקרוא ספר. מעבר לעניין זה ספרים דיגיטאליים זמינים מאד וקל להגיע ולרכוש אותם. אין צורך לצאת מהבית והכל נעשה דרך הנייד. מגוון הספרים שאפשר להגיע אליהם הוא רחב ואין חשש שספר לא יהיה קיים על המדף.

ספרי ניב מתמחים בהוצאה לאור של ספרים דיגיטליים. מוזמנים לאתר >>>

כתוב/כתבי תגובה