שיווק שותפים למתחילים

שיווק שותפים למתחילים

אולי כבר יצא לכם לשמוע על הנושא של שיווק שותפים אך לא בטוח שהבנתם על מה בדיוק מדובר.

שיווק שותפים זה בעצם משהו שכל אחד יכול לעשות כאשר הוא כביכול הופך להיות שותף של עסק כלשהו, אתר המציע שירות מסוים, קורס כלשהו או כל מוצר אחר. איך זה עובד בפועל? מה המלאי שאנחנו אמורים להחזיק במחסננו לצורך כך והאם מדובר בשותפות רווחית?

לפני שנתקדם, נסביר מה זה בעצם שיווק שותפים.

בעולם האינטרנטי, השיווק והפרסום נעשה באופן שונה לחלוטין ביחס לשיווק המסורתי. אם עד כה ידענו כי על מנת למכור מוצר כלשהו, אמור בעל העסק לפרסם או לשווק אותו באמצעי פרסום שונים, הרי שבעולם האינטרנטי, די אם יהיה לנו אתר או בלוג אישי, נוכל לשתול בו קישור לאתר אותו אנחנו כביכול רוצים לשווק, וכך אנחנו בעצם הופכים להיות השותפים שלו. כל כניסה של לקוח שתעבור דרכנו, תזכה אותנו בעמלה מוסכמת מראש. מדובר בעצם בסוג של תיווך רק שהוא נעשה באמצעות כלים הרבה יותר פשוטים והרבה יותר מהירים ביחס לתיווך שנעשה בעולם שמחוץ לאינטרנט.

איפה נמצא המלאי?

בתכנית של שיווק שותפים, אנחנו בעצם לא מתעסקים כלל עם המוצר אותו אנחנו משווקים. ממש כמו בתיווך. אנחנו רק מקשרים את הלקוח הפוטנציאלי אל האתר וכל העבודה כבר נעשית מאליה. אנחנו אמורים רק לדאוג לקישור שיופיע במקום הנכון ומתעסקים נטו עם ההפניה של הלקוח אל האתר ה'נכון' מבחינתנו.

לא חוסכים במידע

אז אם הלכנו על קישור שיצא מהאתר שלנו, כדאי להשקיע בפוסט שייתן קצת מידע על המוצר על מנת שהגולש המתעניין אכן ימצא עניין במוצר. התוכן חייב להיות תוכן אמין ואיכותי כי רק כך הוא באמת יהיה אפקטיבי. כיום כשהרשת מלאה בתכנים לאין ספור, אנחנו לא יכולים לזלזל באינטליגנציה של הגולשים באתר שלנו ואם התוכן שלנו לא יהיה איכותי הם פשוט לא יתייחסו אליו.

מה עם קמפיינים באדוורדס?

אז יש כאלו שלא רוצים להתעסק עם קידום אורגני בעבודה עקבית ואיטית. הם רוצים עבודה מהירה עם תוצאות אינסטנט. הם הולכים על מודעות אדוורדס. אז בגדול, אין עם זה כל בעיה אך כדי שאכן העסק עדיין ישתלם, חשוב להיות עם היד על הדופק ולוודא שאנחנו לא משלמים יותר ממה שאנחנו מרוויחים מהתכנית של שיווק שותפים בפרסום הממומן שלנו.

גם כאן חשוב מאוד להשקיע בתכנים איכותיים שיעשו עבורנו את העבודה.

רשימות תפוצה – זה יעיל?

רשימות תפוצה הן גם כלי מעולה אשר דרכו אנחנו יכולים להגיע אל שורה ארוכה של לקוחות פוטנציאליים שיגיעו דרכנו אל האתר המבוקש. אך כאן חשוב לבדוק איך מגיעים אל רשימת תפוצה של מנויים אשר מאשרים לנו במפורש קבלת מיילים קבועים. על פי חוק הספאם, אנחנו לא יכולים לשלוח מיילים סתם כך לכל אחד. בדרך כלל יהיה עלינו להציע הטבה כלשהי או הצעה משתלמת שתגרום לכך שהגולש ירצה להצטרף לרשימת התפוצה שלנו.

תכלס, מרוויחים הרבה?

אז ברור שזה מה שאנחנו רוצים לראות בשורה התחתונה. כאן חשוב לדעת, כי אם נעבוד עם מוצר איכותי שאנחנו מאמינים בו, נוכל להגיע רחוק. כמה נרוויח? זה יכול להיות הרבה מאוד!

קראו גם: האם מערכת CMS משפיעה על קידום אתר?

כתוב/כתבי תגובה