קידום אתרים בגוגל – עצמאי או חברה – מה טוב בשבילך?

קידום אתרים בגוגל – עצמאי או חברה – מה טוב בשבילך?

מי שמחפש היום חברה שמתמחה בקידום אתרים בגוגל, יכול למצוא שתי אופציות עיקריות שעומדות לרשותו. האופציה הראשונה היא לפנות אל מקדם שעובד באופן עצמאי, הכוונה למומחה קידום שפועל לבדו מול לקוחות שונים. האופציה השנייה היא לפנות אל חברה שמתעסקת בקידום מכירות ומעסיקה צוות שלם שאחראי על כל הנושא של קידום, שיווק ופרסום בגוגל.

השאלה במי לבחור, במקדם עצמאי או בחברה נמדדת על פי פרמטרים שונים, לא רק על פי הפרמטר הכלכלי של עלות השירות, למרות שזה פרמטר חשוב מאוד.

ברמת העיקרון הבחירה בין שתי האופציות, נמדדת על פי פרמטרים של איכות, זמינות, צרכים, וכן סוג השירות שאנחנו מעוניינים לקבל והיקפה.

אם אנחנו עסק קטן, בעלי מקצוע שעובדים באופן עצמאי, לבד, מול לקוחות, לא בהכרח נידרש לחברת קידום אתרים בגוגל שתעבוד בשבילנו. אנחנו נוכל להשתמש במקדם עצמאי שידאג לשווק את האתר שלנו באינטרנט. מאחר וסביר להניח שהתקציב שלנו לא מאפשר לנו משהו מעבר לכך, וכן אנחנו צריכים לקחת בחשבון, את אופי ועומק החשיפה שאנחנו רוצים לקבל. הרי אם אנחנו עובדים באופן עצמאי, סביר להניח שאנחנו לא נחפש להיחשף בפני מיליונים, כי גם כך לא נוכל לעשות עם זה דבר.

לעומת זאת, אם אנחנו עסק גדול, משמעותי, עסק שעובד בפריסה ארצית או בינלאומית, לא נוכל להסתפק בעבודה של מקדם אתרים עצמאי. אנחנו נצטרך לחפש חברה שמתמחה בקידום אתרים בסדר גודל שלנו, חברה שמסוגלת לספק עבודה במספר פלטפורמות בו זמנית, חברה שמעסיקה צוות גדולים של עובדים שכל אחד מתמחה בדבר מסוים, וכולם ביחד יוצרים צוות מקצועי ואיכותי שיכול לשרת את המטרות שלנו.

חשוב להבהיר, עלינו להחליט מה אנחנו מחפשים, מה המטרות שלנו, ומה גובה התקציב שאנחנו מוכנים להקציב לשם כך. רק לאחר מכן נוכל להתקדם הלאה ולהחליט, עם מי אנחנו רוצים לעבוד ובאיזו מתכונת.

מן הסתם, אנחנו נבחן את האופציות שעומדות לרשותנו, מה כל אחד מביא איתו לשולחן, ולאחר מכן נחליט עם מי אנחנו רוצים לעבוד.

כתוב/כתבי תגובה